Pyszna kuchnia polska

By

Październik 13, 2017kulinariaNo comments

Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W najwyższym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też znaleźć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych momentach egzotycznych potraw.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i perfekcyjne polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Leave a Reply