Pasta czyli makarony

By

Styczeń 29, 2015kulinariaNo comments

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Mocniej wrażliwi smakują rzadsze dania – canelloni, polentę i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć też nie tak popularne dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz potrawy z wielu miejsc kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad w klimacie włoskim z całą pewnością musi obejmować też aperitiff. Kieliszek białego wina to dla Włocha norma. włoska restauracja w centrum Krakowa Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply