Pasta czyli makarony

Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz dobrze zjeść? Pośród licznych wariantów, które oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply